Konkurs malarski Hussar – Warszawa – 19.10.2013

19 października 2013 w Domu Kultury Rakowiec przy ul. Wiślickiej 8 w Warszawie w ramach „Weekendu z fantastyką” odbyła się IV edycja polskiego konkursu malarskiego Hussar. Informację o tym wydarzeniu otrzymałem od Ostacha na 2 dni przed konkursem, a że daleko akurat nie było to zawędrowałem tam, aby poznać trochę inny kawałek modelarskiego półświatka…

Dodatkowo prosty regulamin i zasady tego jednodniowego konkursu sprawiły, że postanowiłem zabrać ze sobą część mojego dorobku.. a co? Jak już iść w nieznane to uzbrojonym i niebezpiecznym.. Towarzystwa dotrzymała mi winieta „DieSchlachtung” startująca w kategorii dioram oraz mała czerwona kopareczka „Menck 154” groźnie wymachując swoją kulą w kategorii machin wojennych.. (Wszystko jak najbardziej zgodne i odpowiednio dobrane wg. regulaminu)

Na wejściu lekkie zdziwienie.. gdyż salą wystawową nie okazała się być główna sala domu kultury, lecz dosyć skromne pomieszczenie. Uwagę od razu przykuwały stoły z gablotami z plexy, w których co chwila pojawiały się nowe modele oraz niewielka kolejka do stanowiska przyjęć na konkurs. Szybka wycieczka wzdłuż gablot i pierwsze wrażenie pt. „to nie mój świat, wracam do domu..” ale nie.. wśród orków, goblinów i innych ras pojawiają się swojsko wyglądające modele.. niemiecki oficer, jakaś cycata lasencja z jataganem, wylegująca się w błocie niemiecka pantera..

Nieśmiałe podejście do stanowiska przyjęć i ulga po usłyszeniu „jaka fajna czerwona.. dawaj ją w machiny wojenne”.. szybkie wypełnienie kart startowych i moje modele trafiają do fotografa, który każdy przyjęty na konkurs i wystawę model profesjonalnie uwiecznił w formacie cyfrowym. Po chwili razem z pozostałymi zawodnikami i zwiedzającymi oglądałem swoje prace po drugiej stronie plexy..

Równolegle z wystawą konkursową odbywała się giełda modelarska, konkurs Speed Paintingu oraz warsztaty malarskie prowadzonych przez Karola Rudyka (jednego z najlepszych polskich malarzy figurkowych) oraz Julio Cabosa (tego z firmy Andrea Miniatures).

Z tego co się dowiedziałem z rozmów z innymi uczestnikami, czwarta edycja imprezy była bardzo udana i przede wszystkim dużo bardziej oblegana niż poprzednie. Zjechali malarze figurkowi z całego kraju, a także, po raz pierwszy w takiej ilości, goście z zagranicy. Do konkursu zgłoszono 114 prac, a pozostałe wypełniły dodatkowo dostawione gabloty pozakonkursowe.

Głównym zwycięzcą konkursu, który otrzymał husarską szablę oraz bilet lotniczy na konkurs CrystalBrush w Stanach Zjednoczonych został Stefan Johnsson za pracę Rhinotaurus.

Zdjęcia z imprezy poniżej:

FAZZY_bez_humoru

Reklamy

1 myśl w temacie “Konkurs malarski Hussar – Warszawa – 19.10.2013

...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s