Memoriał Marka Michalskiego

4 maja 2012 roku, w wieku 55 lat zmarł instruktor i sędzia modelarstwa redukcyjnego, wieloletni działacz LOK – Marek Michalski. Założyciel i prezes klubu modelarskiego „Radarek” ze Zgierza, przez 17 lat szkolił modelarzy i prowadził klub na czołowe miejsca w konkursach krajowych i zagranicznych.

Wraz ze zgierskimi modelarzami zainicjował bezpłatne zajęcia plastyczno-modelarskie dla dzieci i młodzieży, promował modelarstwo przy okazji imprez państwowych oraz wielokrotnie wspomagał ośrodki socjoterapii w Łodzi oraz Kiernozi.

Współorganizował krajowe imprezy modelarskie takie jak Ogólnopolski Festiwal Modelarstwa w Łodzi, Warszawski Festiwal Modelarstwa, Mistrzostwa Polski Mikromodeli w Wieluniu, Mistrzostwa Modeli Militarnych oraz wiele wystaw muzealnych i imprez o charakterze patriotyczno-historycznym.

Wielokrotnie braliśmy udział (Fazzy i Ostach) w imprezach organizowanych przez Marka Michalskiego, nierzadko odbierając z jego rąk nagrody za nasze prace. Chcąc uczcić pamięć człowieka, który w bezpośredni sposób przyczynił się do naszego zaangażowania w organizację WFM (bo stolica nie miała cyklicznej imprezy modelarskiej), wprowadzamy Nagrodę Specjalną „Memoriał Marka Michalskiego”, która będzie przyznawana za najlepszy model pojazdu wsparcia technicznego (ewentualnie sprzęt produkcji polskiej lub rosyjskiej).

Memorial

Reklamy

...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s