Gwiezdne Wojny na 3WFM

Nie da się ukryć, że ja i Fazzy kochamy Gwiezdne Wojny. Wszystkie sześć filmów obejrzeliśmy pewnie kilkadziesiąt razy, dialogi znamy na pamięć, mamy na koncie po kilka modeli z uniwersum.

Rok 2015 jest wyjątkowy jeśli chodzi o Star Wars. Saga wraca na ekrany kin w grudniu, zapowiadane są kolejne filmy, SW Rebels lecą w telewizji, w salonach z grami planszowymi króluje gra figurkowa X-Wing, Bandai wydaje nowe modele z cudownymi detalami. Szczęśliwy to czas dla fanów i modelarzy.

Na Fieście również chcemy jakoś uczcić ten wyjątkowy czas oczekiwania na Epizod VII (który w trailerach jakoś „Epizodem” nazywany nie jest). Modelarze zapewne nie mogą doczekać się nowych pojazdów, odświeżonych TIE Fighterów, nowego typu Niszczyciela… A Sokół Millennium wraca w wielkim stylu. Nie inaczej będzie na Fieście.

Mamy potwierdzoną obecność dwóch gości: Bernarda Szukiela oraz Krzysztofa Wilczyńskiego. Obaj budują świetne i wielkie modele z klasycznej Trylogii.

Bernard znany jest przede wszystkim z modelu Sokoła Millennium, którego zdjęcia obiegły cały Internet – wiele szczęk było zbieranych z podłóg na całym świecie.

Bernard Falcon Kolejnymi jego modelami są maszyny kroczące AT-AT czyli All Terrain Armored Transport znane z Imperium Kontratakuje. Je również będzie można zobaczyć na Fieście.

Bernard zajmuje się też grafiką, kilka prac oraz detale Sokoła można obejrzeć tutaj: http://www.alienhive.pl/bernard-szukiel/

Krzysiek natomiast, oprócz modeli z Epizodów IV, V i VI buduje również modele z prequeli. Zbudował na przykład niszczyciel klasy Venator – typ znany z Zemsty Sithów oraz z serialu Wojny Klonów.

Krzysiek clone destroyer

Do swoich dokonań może zaliczyć też Gwiezdny Niszczyciel i krążownik Mon Calamari z oryginalnej Trylogii oraz oczywiście Sokoła. Krzysiek buduje modele od podstaw z papieru od 18 lat i wcale nie zamierza przestawać 🙂 Przywiezie swoje niszczyciele (w tym Interdictora), chmarę myśliwców,  dioramę z emiterem pola siłowego chroniącego orbitującą nad księżycem Endora Gwiazdę Śmierci.

Krzysiek platforma

Dorzuci do tego masę innych modeli, które długo tu wymieniać. Krzysiek swoje modele pokazuje w całej Polsce na różnych wydarzeniach związanych z Gwiezdnymi Wojnami oraz na imprezach z cyklu Starforce.

Do wystawy Star Wars dorzucę też kilka moich ulepków. Są nieduże więc pewnie znikną w cieniu modeli naszych dwóch gości 🙂

Zapraszamy i obiecujemy mega frajdę dla każdego fana! Fiesta już 13 i 14 czerwca!

Ostach

Reklamy

...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s